Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lež má krásné nohy

16. 06. 2008 7:03:11
Moderátor: Dobrý den, vážení televizní diváci. Dnes je s námi ve studiu slavná celebrita, slečna Pravda, kterou znáte z několika filmů a mnoha knih. Ehm, ehm... A vzhledem k vyváženosti diskuse, je tady s námi, vážení diváci, také slečna Lež, její dlouholetá oponentka, rovněž v poslední době významná celebrita. Proslavila se jak v kulturním, tak v politickém životě... Pokud vím, je velmi aktivní ve vedení hned několika politických stran. Dnes jsme zde, abychom hovořili o poslední korupční kauze, o údajném úplatku, který měl převzít senátor Erich Maňásek.

- Moderátor: Slečno Lži, povídá se, že máte krátké nohy, je to tak?

- Lež: Tak to tedy určitě není, mé nohy jsou krásné, štíhlé a velmi velmi dlouhé, podívejte. (Lež zdvihá výstavní nohu v krajkové punčoše a pokládá ji na stůl)

- Moderátor: Ehm, vidím. Opravdu krásná noha! Slečno Pravdo, nezdá se vám, že byste se měla tady slečně za ty řeči o nohách omluvit?

- Pravda: Prosím, za co? Já jsem o nohách nemluvila.

- Moderátor: Ale ano, slečna Lež vás prý slyšela, říkala jste, že má krátké nohy. A všichni vidíme, že...? Nohy má, ehm, velmi dlouhé.

- Pravda: Ne, opravdu jsem se o nohách tady slečny nikdy nevyjadřovala, domnívala jsem se, že jsme zde kvůli jinému tématu...

- Moderátor: No ne, počkejte, to se tedy musí vysvětlit. Slečna Lež vás přece na vlastní uši slyšela, jak ji pomlouváte. To není pěkné, víte? Měla byste se o ní vyjadřovat slušně. Oponenty nemůžete urážet, když se vám jejich názor zrovna nelíbí.

- Pravda: Moment, přišla jsem do studia kvůli kauze údajných úplatků senátora Maňáska. O nohách řeč nebyla.

kresba

- Moderátor: Slečno Lži, trváte na omluvě ohledně svých krásných nohou, nebo vás také zajímá senátor Maňásek a jeho údajná korupce?

- Lež: Senátor Erich Maňásek mnohokrát zopakoval, že žádný úplatek nevzal. Nevím, o čem bychom tady ještě měli mluvit. A na omluvě za ty výroky tady slečny Pravdy trvám. Hrozně tím trpím, když mě někdo takhle špiní na veřejnosti.

- Moderátor: Slečno Pravdo, proč jste tak neústupná? Podívejte, omluvíte se, to vám nic neudělá... Příště nebudete o nohách své kolegyně nic ošklivého povídat a bude to oukej, ne? Navíc sama své nohy schováváte, takže by se naši diváci mohli dohadovat, jak to vlastně je. Třebas je máte krátké, nebo křivé vy?

- Pravda: Nedělejte si prosím ze mě legraci. Povídám, že o nohách nebyla řeč. Pozvali jste mě kvůli korupční aféře...

- Lež: Prosím, pane moderátore, ať ta mrcha nepoužívá slova korupční aféra! Senátor Maňásek je naprosto nevinný. Znám ho už dlouho, doprovázela jsem ho na všechna jednání. Dá se říci, že jsme přátelé. A ať ta potvora neodvádí řeč od své omluvy.

- Pravda: Neříkám, že je vinen. To by se teprve muselo prokázat ... nebo vyvrátit... Ale aféra to už je, sami to vidíte. A prosím, nenadávejte mi.

- Moderátor: Ale slečno Pravdo, vaše kolegyně stále čeká na omluvu ohledně těch nohou. A vy, namísto, abyste se zachovala slušně, ji tady znovu a opakovaně napadáte. Měla byste se stydět. Urážkami nic nedokážete. Když chcete kritizovat neslušnost a hulvátství, neměla byste se sama vyjadřovat tak vulgárně, že?

- Lež: Je to hnusná mrcha a pomlouvala mé nohy. Dám to k soudu, jestli se okamžitě neomluví. Závidí mi ty nohy, víte?

- Moderátor: Tak to vidíte. Slečno Pravdo, máte tohle zapotřebí? Upřímně řečeno, měla byste vy odvahu tady před kamerou ukázat své nohy? Kdoví, jak by to s tou jejich délkou bylo, že, ehm... A koneckonců se všeobecně ví, že jste dost pomalá. Než vy někam dokulháte...

- Pravda: Myslím, že zde nejsme kvůli nohám.

- Lež: Vidíte? Už zase uráží! (pláče) Copak se mě nikdo nezastane?

- Moderátor: Ale slečno! Tady máte ubrousek, prosím neplačte! (k Pravdě:) Že se nestydíte! Tohle jsem nikdy nezažil, taková hrubost!

- Pravda: Proč jste mě tedy pozvali, přišla jsem na výslovné pozvání k besedě o korupční...

- Lež: Už zase začíná! Udělejte s tím něco!

- Moderátor: Slečno Pravdo, tato debata musí být vyvážená. Nemůžete si přijít a myslet si, že nám tady budete něco vykládat o údajném poklesku pana senátora a přitom budete urážet spoludiskutéry. Nemůžete takto vulgárně odvádět řeč od tématu. Podívejte, vaše kolegyně pláče!

- Pravda: Tak ať si utře nos a nechá toho divadla. Vraťme se k věci.

- Moderátor: Vážení diváci. Sami vidíte, že s naše televizní diskuse zvrhla v urážení a napadání slečny Lži. Slečna Pravda odstartovala nepěknou výměnu názorů a dokázala, že nechce respektovat své oponenty a jejich legitimní názor.

- Pravda: Lež není legitimní názor.

- Moderátor: Ale má krásné nohy. Velmi dlouhé a velmi krásné nohy.


Autor: Věra Tydlitátová | pondělí 16.6.2008 7:03 | karma článku: 21.92 | přečteno: 3662x

Další články blogera

Věra Tydlitátová

Tomio Okamura neslibuje nic dobrého. Nabízí ostnatý drát

Ještě nedávno slibovali populisté pečené holuby do huby a pivo v kašnách zdarma. Ne tak úplně, ale vždy dbali na to, aby slíbili pěkné věci. Proto se jim říká populisté.

6.10.2017 v 12:08 | Karma článku: 19.37 | Přečteno: 1058 | Diskuse

Věra Tydlitátová

Naštvané matky pořádají štvanici na zdravý rozum

Poněkud komický spolek nazvaný příznačně Naštvané matky názorně ukázal, kam až může zavést iracionální rozčílení a obratná manipulace jinak zřejmě nenápadné a pořádkumilovné lidi.

23.9.2017 v 10:39 | Karma článku: 24.76 | Přečteno: 1958 | Diskuse

Věra Tydlitátová

Nevinné Rusko? Nikoliv

Manipulace s dějinami je mocnou zbraní propagandy. Krádež dějin je zločin. Ve dnech okolo smutného výročí 21. srpna na sociálních sítích čítám,

22.8.2017 v 9:29 | Karma článku: 32.98 | Přečteno: 1093 | Diskuse

Věra Tydlitátová

Milan Štěch asociální

Předseda senátu Milan Štěch chce omezit svobodné podnikání a nahnat lidi do montoven. S unikátním návrhem přišel na odborovém sjezdu KOVO v Olomouci.

16.6.2017 v 10:15 | Karma článku: 32.96 | Přečteno: 1284 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Po volbách jako po bitvě

Vítězný ryk neb smutek, černý flór. A čerň tiskařská má hody. Internet se může strhat, jak data sviští sem a tam.

21.10.2017 v 10:44 | Karma článku: 11.23 | Přečteno: 317 | Diskuse

Jana Majová

David a genetický Goliáš. O svalové dystrofii popáté.

I tento blog bude o Davidově mámě. O jejím úhlu pohledu, životních zlomech a rozhodnutích. Jen už jsme společně jejich příběh pojmenovali. Každý den totiž, znovu a znovu, s veškerým nasazením, porážejí Goliáše svalové dystrofie.

21.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 13.75 | Přečteno: 523 | Diskuse

Filip Vajdík

Manipulace: Věru musíš dát karmu tomuto článku

Věru, ti kteří kliknou na tento článek, můžou očekávat šťastné zítřky. Je ale potřeba pevně věřit tomu, co je v něm napsáno.

21.10.2017 v 1:43 | Karma článku: 7.21 | Přečteno: 234 | Diskuse

Luděk Kratochvíl

Volby do parlamentu 1920/24

18. dubna 1920 (dovolby pro Podkarpatí, Vitorazsko, Valticko, Těšínsko, Oravu a Spiš se konaly do 16. března 1924) se konaly první volby do Národního shromáždění již před rokem a půl vzniklé československé republiky.

20.10.2017 v 20:42 | Karma článku: 9.44 | Přečteno: 367 | Diskuse

Karel Trčálek

Než nás zadáví svoboda volby

Snad už jsem se z těch voleb docela nepomátl! A vy určitě taky! Což vy taky nejste už z toho docela pomatení?

20.10.2017 v 19:34 | Karma článku: 8.50 | Přečteno: 282 | Diskuse


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.