Lež má krásné nohy

16. 06. 2008 7:03:11
Moderátor: Dobrý den, vážení televizní diváci. Dnes je s námi ve studiu slavná celebrita, slečna Pravda, kterou znáte z několika filmů a mnoha knih. Ehm, ehm... A vzhledem k vyváženosti diskuse, je tady s námi, vážení diváci, také slečna Lež, její dlouholetá oponentka, rovněž v poslední době významná celebrita. Proslavila se jak v kulturním, tak v politickém životě... Pokud vím, je velmi aktivní ve vedení hned několika politických stran. Dnes jsme zde, abychom hovořili o poslední korupční kauze, o údajném úplatku, který měl převzít senátor Erich Maňásek.

- Moderátor: Slečno Lži, povídá se, že máte krátké nohy, je to tak?

- Lež: Tak to tedy určitě není, mé nohy jsou krásné, štíhlé a velmi velmi dlouhé, podívejte. (Lež zdvihá výstavní nohu v krajkové punčoše a pokládá ji na stůl)

- Moderátor: Ehm, vidím. Opravdu krásná noha! Slečno Pravdo, nezdá se vám, že byste se měla tady slečně za ty řeči o nohách omluvit?

- Pravda: Prosím, za co? Já jsem o nohách nemluvila.

- Moderátor: Ale ano, slečna Lež vás prý slyšela, říkala jste, že má krátké nohy. A všichni vidíme, že...? Nohy má, ehm, velmi dlouhé.

- Pravda: Ne, opravdu jsem se o nohách tady slečny nikdy nevyjadřovala, domnívala jsem se, že jsme zde kvůli jinému tématu...

- Moderátor: No ne, počkejte, to se tedy musí vysvětlit. Slečna Lež vás přece na vlastní uši slyšela, jak ji pomlouváte. To není pěkné, víte? Měla byste se o ní vyjadřovat slušně. Oponenty nemůžete urážet, když se vám jejich názor zrovna nelíbí.

- Pravda: Moment, přišla jsem do studia kvůli kauze údajných úplatků senátora Maňáska. O nohách řeč nebyla.

kresba

- Moderátor: Slečno Lži, trváte na omluvě ohledně svých krásných nohou, nebo vás také zajímá senátor Maňásek a jeho údajná korupce?

- Lež: Senátor Erich Maňásek mnohokrát zopakoval, že žádný úplatek nevzal. Nevím, o čem bychom tady ještě měli mluvit. A na omluvě za ty výroky tady slečny Pravdy trvám. Hrozně tím trpím, když mě někdo takhle špiní na veřejnosti.

- Moderátor: Slečno Pravdo, proč jste tak neústupná? Podívejte, omluvíte se, to vám nic neudělá... Příště nebudete o nohách své kolegyně nic ošklivého povídat a bude to oukej, ne? Navíc sama své nohy schováváte, takže by se naši diváci mohli dohadovat, jak to vlastně je. Třebas je máte krátké, nebo křivé vy?

- Pravda: Nedělejte si prosím ze mě legraci. Povídám, že o nohách nebyla řeč. Pozvali jste mě kvůli korupční aféře...

- Lež: Prosím, pane moderátore, ať ta mrcha nepoužívá slova korupční aféra! Senátor Maňásek je naprosto nevinný. Znám ho už dlouho, doprovázela jsem ho na všechna jednání. Dá se říci, že jsme přátelé. A ať ta potvora neodvádí řeč od své omluvy.

- Pravda: Neříkám, že je vinen. To by se teprve muselo prokázat ... nebo vyvrátit... Ale aféra to už je, sami to vidíte. A prosím, nenadávejte mi.

- Moderátor: Ale slečno Pravdo, vaše kolegyně stále čeká na omluvu ohledně těch nohou. A vy, namísto, abyste se zachovala slušně, ji tady znovu a opakovaně napadáte. Měla byste se stydět. Urážkami nic nedokážete. Když chcete kritizovat neslušnost a hulvátství, neměla byste se sama vyjadřovat tak vulgárně, že?

- Lež: Je to hnusná mrcha a pomlouvala mé nohy. Dám to k soudu, jestli se okamžitě neomluví. Závidí mi ty nohy, víte?

- Moderátor: Tak to vidíte. Slečno Pravdo, máte tohle zapotřebí? Upřímně řečeno, měla byste vy odvahu tady před kamerou ukázat své nohy? Kdoví, jak by to s tou jejich délkou bylo, že, ehm... A koneckonců se všeobecně ví, že jste dost pomalá. Než vy někam dokulháte...

- Pravda: Myslím, že zde nejsme kvůli nohám.

- Lež: Vidíte? Už zase uráží! (pláče) Copak se mě nikdo nezastane?

- Moderátor: Ale slečno! Tady máte ubrousek, prosím neplačte! (k Pravdě:) Že se nestydíte! Tohle jsem nikdy nezažil, taková hrubost!

- Pravda: Proč jste mě tedy pozvali, přišla jsem na výslovné pozvání k besedě o korupční...

- Lež: Už zase začíná! Udělejte s tím něco!

- Moderátor: Slečno Pravdo, tato debata musí být vyvážená. Nemůžete si přijít a myslet si, že nám tady budete něco vykládat o údajném poklesku pana senátora a přitom budete urážet spoludiskutéry. Nemůžete takto vulgárně odvádět řeč od tématu. Podívejte, vaše kolegyně pláče!

- Pravda: Tak ať si utře nos a nechá toho divadla. Vraťme se k věci.

- Moderátor: Vážení diváci. Sami vidíte, že s naše televizní diskuse zvrhla v urážení a napadání slečny Lži. Slečna Pravda odstartovala nepěknou výměnu názorů a dokázala, že nechce respektovat své oponenty a jejich legitimní názor.

- Pravda: Lež není legitimní názor.

- Moderátor: Ale má krásné nohy. Velmi dlouhé a velmi krásné nohy.


Autor: Věra Tydlitátová | pondělí 16.6.2008 7:03 | karma článku: 23.08 | přečteno: 3730x

Další články blogera

Věra Tydlitátová

Národní smrádek

Můj dědeček Karel byl italský legionář. Narodil se roku 1895 za císaře pána. On i jeho bratři měli ještě jména po členech císařského domu, protože, co naplat, císař František Josef byl mezi lidem dosti oblíben.

17.9.2018 v 10:08 | Karma článku: 21.81 | Přečteno: 765 | Diskuse

Věra Tydlitátová

Na Čapkovi je všechno špatně?... Hm...

Jistý britský bohemista, Robert Burton Pynsent, si tak trochu zaprovokoval. Ostatně je prý ve shodě s některými mladými českými akademiky, že dílo Karla Čapka nestojí za nic.

2.9.2018 v 10:06 | Karma článku: 42.08 | Přečteno: 3301 | Diskuse

Věra Tydlitátová

Tohle není pouze Den žen

8. březen býval u nás hromadně slaven jako Mezinárodní den žen. Byl to svátek původně zavedený v Americe, ale komunistům se podařilo tento svátek během jejich vlády důkladně zprofanovat.

9.3.2018 v 10:17 | Karma článku: 17.67 | Přečteno: 503 | Diskuse

Věra Tydlitátová

O původu medvídků

Plyšový medvídek je již více než sto let jednou z nejmilejších hraček, dárkem, uměleckým či sběratelským artefaktem.

10.2.2018 v 17:18 | Karma článku: 22.86 | Přečteno: 520 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Majová

Zase jednou o Davidovi - aneb když se lidi setkávají s lidmi, dějí se myší zázraky

David a Genetický Goliáš. Akce, která upozorňovala na problematiku svalové dystrofie, vážné a nevyléčitelné nemoci. Akce, jejíž tváří se stal David Kalčík, který sdílel svůj příběh se všemi, kdo o to stáli. A stále sdílí.

19.5.2019 v 20:46 | Karma článku: 12.59 | Přečteno: 198 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Potencionálním vrahům předhodíme oběť?

Tento článek věnuji i blogerkám a blogerům, protože ohlasy pod mým článkem o problematice "pedofilie" měl ochránit děti. Tento vzkaz spustil řádění několika přispěvatelů, kteří nemají koule na to, aby sami psali články, srabi.

19.5.2019 v 20:19 | Karma článku: 13.73 | Přečteno: 355 |

Pavel Vrba

Jak jsem prožil muzejní noc s tajemným rozuzlením

Takové poněkud zvláštní přiznání k nedělní odpolední kávě. Ta má ostuda je zapříčiněna dosavadní absencí na akci, která se v letošním roce konala již po dvanácté. Nejspíše vyplývá z mé předchozí nedozrálosti.

19.5.2019 v 12:06 | Karma článku: 9.15 | Přečteno: 265 | Diskuse

David Vlk

V Praze je vždy blaze.

Tož včera jsem byl v tej Praze. Když jsem byl mladý a jel do Prahy byly ty přípravy nějak kratší. Vzal jsem tenkrát náhradní tričko a trenky, mobil, peněženku a prezervativy a jel jsem.

19.5.2019 v 10:31 | Karma článku: 35.23 | Přečteno: 2301 | Diskuse

Robert Čapek

Jeroným Klimeš fackující

Když jsem čekal na připojení, abych si zahrál můj oblíbený Fallout 76, spatřil jsem na obrazovce moderátorku Jílkovou a televizní diskuzi v pořadu Máte slovo, které se týkala agresivity žáků.

19.5.2019 v 10:20 | Karma článku: 13.01 | Přečteno: 615 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz