Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak být úspěšný a získávat si přátele

17. 06. 2008 7:00:27
Tak se jmenuje celá řada dnes již klasických, ale i čerstvě napsaných knih, jejichž prospěch je hned dvojí: jednak naučí čtenáře projít životem jako růžovým sadem (bez trní) a jednak svým autorům přinášejí slušný zisk. Ale není třeba kupovat si tyto brožury, bez nároku na honorář vám poskytnu radu, jak to zaonačit, abyste se prosadili nejen v médiích, ale třebas i v politice, o kamarádech ani nemluvě.

Tak zaprvé: Nesmíte říkat nic příliš nového ani provokativního. Říkejte to, co říká většina. Napíšete-li například, že někteří Romové nekradou, nebo dokonce že jsou mezi nimi slavní lidé, můžete se s oblibou u lidu i s kariérou rovnou rozloučit, je to asi stejné, jako byste znásilnili vlastní babičku. Nebuďte hloupí. Prostě opakujte to, co říká většina. Opakujte to stále, důrazně a se zápalem, pište to znovu a znovu, nejraději stejnými slovy. Řekne-li vám někdo, že zná inteligentního a slušného Roma, odpovězte, že vám cikáni sežrali psa. Každý přece ví o někom, kdo zná někoho, komu cikáni snědli psa, no ne? Napište, že cikáni berou hrozně velké dávky. To ví přece každý, že? Oni jsou tak bohatí a my na ně děláme! To vám podepíše i notorický povaleč. Lidé rádi slyší a čtou takové ty všeobecně známé věci, které si už stejně dávno myslí, neboť takto napsané pravdy působí věrohodně a potvrzují jejich vysokou inteligenci, citlivost k tématu i schopnost řešit problémy Planety. Ono je vlastně jedno, že budete říkat blbosti, je to irelevantní, jak říkají právníci. Rozhodující totiž není význam, ale dojem. A jak známo, panuje všeobecný dojem, že všichni cikáni kradou, jedí naše čtyřnohé mazlíčky a berou od úřadů těžký prachy.

Zadruhé: tvařte se, že svými řečni hrozně riskujete postih ze strany Systému. Lidi mají rádi hrdiny. Tedy samozřejmě ne ty opravdové hrdiny, kteří to berou kór vážně, ale takové ty hrdiny salónní, kteří odvážně říkají to, co si myslí a říká skoro každý, nenápadně se ohlížejíce přes rameno s mrknutím: sleduje mě Cenzura a Vláda a Oni. Rasista je dnes přece hrdina, Systému se jeho řeči prý nelíbí, teoreticky (pouze teoreticky – v praxi nikdy) by mohl mít potíže, přesto statečně vyjadřuje hlas utištěného trpícího bílého muže. Každý přece ví, že bílý muž žije pod bičem politické korektnosti, a proto při troše obratnosti se narážkami na opálené spoluobčany dají získat mnohé volební hlasy. A potom budete záslužně působit ve veřejném životě a naprosto nezištně usilovat o prospěch ubohých bílých bratří... A dají se z toho našetřit dokonce nějaké ty milióny, kdyby bylo potřeba bojovat za práva bílých mužů ještě v důchodu, že. Sice pak ještě musíte ustát všelijaké ošklivé pomluvy a podezření, ale trocha nepohodlí za to stojí. Havlíček a Hus taky trpěli.

Nejen obrana bílého muže je však pole úrodné, jste–li opravdovým mužem, můžete vytěžit další zlatonosnou žílu: apelujte na Tradiční Hodnoty Patriarchální Rodiny. Hlasy pánů tvorstva budete mít jisté a kupodivu i nějaké ty hlasy té hloupější poloviny lidstva, která bohužel má už volební právo, ale i s tím by se v budoucnosti snad dalo něco dělat, dostanete-li to do ruky právě vy. Na co má mít ženská volební právo, sufražetka nevycválaná, když by přece její starostlivý a moudrý manžel mohl volit sám. Taková ta tradiční rodina, hodně dětí, aby náš jedinečný národ nevyhynul, zákaz rozvodů, majetek jen v rukou muže, stará pěkně pod dozorem u plotny, no to je přece báječný program, který kupodivu podepíše i nějaká ta poslankyně, protože poslanci málokdy čtou do konce to, co podepisují. Nejen v politice uspějete, ale získáte nehynoucí obdiv všech kamarádů aktuálně úpících pod pantoflem.

A nejste-li úplně hloupí, vezměte to pěkně zgruntu: spojte oba nápady a rýžujte zlatá zrnka hned dvakrát. Sepište nějakou tu petici, že by jako svět měl být lepší a tak, to je jedno, hlavně to musí být pochopitelné. Ano – svět by měl být lepší, to vám podepíše každý. Nazvěte to nějak srozumitelně, třebas Pro Radostný Domov (zkratka P.R.D.). Nebo ještě raději: Hodně Odvážné Vyjádření Nezávislých Občanů (odpovídající zkratku si doplňte). A pak to dejte podepsat zastáncům patriarchátu a tradiční rodiny a vzápětí nějakým těm rasistům, ať to má pěkně široký záběr a pořádný švih. Vůbec neuškodí, když zdůrazníte, že to je české, tradiční a křesťanské, lidové a ... no něco takového, však na něco přijdete. Trocha strašení muslimy nebo židovským spiknutím podle Talmudu jenom prospěje, ale cikáni jsou mnohem lepší, tomu rozumí každý. U muslimů a Židů byste museli vysvětlovat, jak je to s tím náboženstvím a že je správné jenom jedno z nich. To by nemuselo fungovat. Ale pokud se v tom trochu vyznáte alespoň na úrovni náboženství pro základní školy, klidně do toho! Možná vám to varování před Talmudem otisknou i v seriózním celostátním deníku, kde tomu taky nikdo nerozumí. Budete vypadat jako odborník, ne-li jako svatý muž. Ateistům vysvětlíte, že to je dobré pro morálku lidu. Taky nesmí chybět ujištění, že my bílí jsme mnohem lepší než ti všelijak barevní. To našinec slyší moc rád a může to slyšet třikrát i vícekrát denně. Hned vás bude milovat. Obnovení trestu smrti je taky docela fajn slib. Šibenici do každého města a bude pořádek! Pořádek a disciplína muší bejt!

opice

Hlavně hodně hlasitě okřikujte každého, kdo se zbaběle drží politické korektnosti, to je neslušné slovo, musíte dát najevo, jak je to odporné. Takový ošklivý šťoura vlastně podrývá náš národ a naši vlast, podporuje sodomii, chce nás zamořit cizími kulty a homosexuálními devianty, nikdy nespí, protože dnem i nocí nemyslí na nic jiného než na zkázu evropské civilizace (ale pozor: Evropská unie dobrá není a americký radar taky ne, raději neriskujte průšvih tím, že byste za ně ztratili slovo. To už spíš všude vykládejte, že jste proti EU a proti Radaru a proti ekologii a – to je vlastně jedno). Kam by to vedlo, kdyby každý koukal někam za humna a staral se o cizí věci. My jsme tady Češi a Moravani a nikdo nám do toho přece mluvit nebude! Nezapomeňte taky, že každý, komu se nelíbí vaše nápady, je pseudohumanista, je to sice dlouhé slovo, ale naučte se ho, vyplatí se to. Nebo dežomil a židomil. Taky může být multikulti. To se pamatuje líp, nezáleží na tom, co to znamená. V horším případě je Hlasatelem Pravdy a Lásky, to už je ale závažné obvinění a měli byste ho užívat jen na ty nejhorší úchyly, je to opravdu moc neslušná nadávka a sprosté slovo.

No vidíte. Držte se těchto prostých rad a skoro každý vás poplácá po rameni, zaplatí vám ruma, podrží dveře, políbí ruku, pochválí v tisku a uvidíte, že za rok budete v parlamentu. A pak už můžete stavět ty šibenice...


Obrázek: http://www.flickr.com/search/?q=Xenofobia&page=3


Autor: Věra Tydlitátová | úterý 17.6.2008 7:00 | karma článku: 24.61 | přečteno: 4533x

Další články blogera

Věra Tydlitátová

Nevinné Rusko? Nikoliv

Manipulace s dějinami je mocnou zbraní propagandy. Krádež dějin je zločin. Ve dnech okolo smutného výročí 21. srpna na sociálních sítích čítám,

22.8.2017 v 9:29 | Karma článku: 32.51 | Přečteno: 1021 | Diskuse

Věra Tydlitátová

Milan Štěch asociální

Předseda senátu Milan Štěch chce omezit svobodné podnikání a nahnat lidi do montoven. S unikátním návrhem přišel na odborovém sjezdu KOVO v Olomouci.

16.6.2017 v 10:15 | Karma článku: 32.96 | Přečteno: 1256 | Diskuse

Věra Tydlitátová

Pesach, svátky Vyprávění o svobodě

Svátek Pesach je jedním z nejstarších svátků, jeho popis známe již z Tóry a jeho kořeny sahají až do temných věků dávných kočovných pastevců a prvních rolníků.

11.4.2017 v 9:38 | Karma článku: 17.36 | Přečteno: 431 | Diskuse

Věra Tydlitátová

Parlamentní listy - Nikdo nám nediktuje, o čem smíme lhát

Sdílíte-li Parlamentní listy, zemře jedno hebounké, bezbranné koťátko. Tak zní hláška z facebooku, jíž diskutéři odmítají šířit nejvulgárnější manipulativní bulvár.

20.3.2017 v 9:58 | Karma článku: 27.08 | Přečteno: 2467 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karel Januška

Volme spravedlnost

Ministr spravedlnosti dává návrh Nejvyššímu správnímu soudu odvolat soudkyni. Důvodem je skutečnost, že soudkyně postupuje přesně podle litery Ústavy.

22.9.2017 v 4:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 2 | Diskuse

Jiří Turner

Byl rozsudek v kauze „hidžáb“ vynesen na základě společenské poptávky?

Myslím, že byl. Tedy ne verdikt jako takový, ten asi správně a pochopitelně potvrdil rozhodnutí soudu obvodního, ale odůvodnění soudce mělo pachuť čehosi, co by vůbec v soudní síni zaznít nemělo.

22.9.2017 v 0:19 | Karma článku: 4.24 | Přečteno: 118 | Diskuse

Karel Babica

Nejasná zpráva o konci Evropy aneb mých pár slov k rozhovoru francouzského pana profesora

Jsem si vědom jisté monotématičnosti svých blogů, jenže milý Říme, on Hannibal tentokrát už překonal tvé hradby. Proto mne tvá setrvalá pasivita přímo děsí.

21.9.2017 v 21:35 | Karma článku: 24.34 | Přečteno: 434 | Diskuse

Jaroslav Andrýsek

Nechte nám "Tuzemák", i kdyby byl karcinogenní!

Evropská komise nás zachraňuje. Když nepomohl zákaz používání názvu Rum, je třeba zakázat i tekutinu s názvem Tuzemák. Mohl by být karcinogenní. Chtějí nás zdravé a střízlivé. Presumpce neviny pro náš nebohý "rumíček" se nekoná.

21.9.2017 v 21:27 | Karma článku: 16.56 | Přečteno: 229 | Diskuse

Pavel Herman

Co nás (ne)učí o zemědělství na školách aneb moderní pěstování rýže ve Vietnamu

Nedávno jsem si přečetl článek ze stránek inkluzivní škola, kde se psalo ohledně zemědělství ve Vietnamu. Přesně tohle vystihuje slavný citát od G. B. Shawa: "Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí."

21.9.2017 v 21:15 | Karma článku: 9.81 | Přečteno: 190 | Diskuse


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.